Miben tartsam a vadászgörényemet?
2008.08.08. 17:45
Amennyiben a görényünket lakásban tartjuk, úgy érdemes ketrecet beszerezni hozzá. Kegyetlen dolognak tűnhet egyesek szemében, de ez a mi és az ő érdeke is. Az övé, hogy amennyiben nem vagyunk otthon, biztonságban legyen, mert egyedül könnyen bajba tud kerülni, és nem leszünk ott, hogy segítsünk neki. A miénk pedig azért, hogy egyrészt ne tegyen kárt a lakásban, másrészt, ha például görénytől félő vendégeink jönnek, el tudjuk őt zárni.
A ketrecnek minimum 120X60X60 vagy 80x80x80cm-esnek kell lennie görényenként. Legjobb egy magasabb, többszintes ketrec, ahová könnyebben tudunk függőágyat, búvódobozt felszerelni. A szinteket érdemes csövekkel összekötni, nagyon ügyesen és élvezettel használják. A ketrec alja ne legyen rácsos, mert könnyen beleakadhat a lábujjuk, karmuk. Ha a ketrecünk alja vagy a szintek mégis rácsból készültek, akkor fedjük le valamilyen anyaggal (pl. PVC), hogy elkerüljük a balesetveszélyt. Rácsból készült létrákat se használjunk a szintek között.
A görényünket SOSE tartsuk akváriumban, terráriumban és SOSE tegyünk a ketrecükbe forgácsot. Érdemes sok puha rongyot, régi törülközőt, pólót beletenni – ezekbe szeretnek elbújni – a rongyokat legalább hetente váltsuk.
Ha kinn tartjuk őket, akkor fontos egy jól, biztonságosan zárhatóan megépített kennel vagy ketrec. A kennelt vagy a kinti ketrecet lehetőleg szélvédett helyre tegyük, úgy, hogy a nap csak reggel vagy késő délután süssön oda, és védett legyen hótól, esőtől. Fontos, hogy folyamatosan ellenőrizzük a ketrec vagy kennel állapotát, mert a kinti görényeknél nagyobb a szökésveszély – főleg, hogy nincsenek egész nap szem előtt. Ha földes kennelt építünk, akkor érdemes medenceszerűen kibetonozni az alját. Az ajtó befelé nyíljon vagy a talajtól kb 50 cm-re kezdődjön. Mindig horganyzott rácsot válasszunk (a csirkeháló nem megfelelő!!), a rácstávolság minél kisebb legyen, és jól rögzítsük. A kennel ajtaja belülről is zárható legyen
|